ETAPE
 
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 17

Nov 19, 2016 11:00 SC FC Braşov SA (BV) CS Şoimii Pâncota (AR) Info
Nov 19, 2016 11:00 CS Baloteşti (IF) 2 - 4 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Nov 19, 2016 11:00 ACS Berceni (IF) CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Nov 19, 2016 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Nov 19, 2016 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 0 - 1 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
Nov 19, 2016 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 1 - 2 CS Afumaţi (IF) Info
Nov 19, 2016 11:30 FC Chindia Târgovişte (DB) 5 - 0 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Nov 19, 2016 14:00 CS Mioveni (AG) 1 - 2 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Nov 19, 2016 14:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 0 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Nov 20, 2016 13:00 ACS Foresta Suceava (SV) 1 - 2 SC Juventus Bucureşti (B) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
Clasament Etapa 17

Clasament Etapa 35

Clasament Etapa 17

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 15 11 3 1 29-4 25 36
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 15 9 4 2 26-11 15 31
3. SC FC Braşov SA (BV) 15 9 4 2 25-13 12 31
4. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 16 9 3 4 28-21 7 30
5. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 15 8 4 3 24-12 12 28
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 15 8 1 6 22-15 7 25
7. CS Mioveni (AG) 15 7 4 4 18-11 7 25
8. CS Afumaţi (IF) 15 7 3 5 21-15 6 24
9. CS Luceafărul Oradea (BH) 16 7 1 8 16-15 1 22
10. ACS Foresta Suceava (SV) 15 7 1 7 27-29 -2 22
11. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 15 6 2 7 15-21 -6 20
12. ACS FC Academica Clinceni 16 5 3 8 24-33 -9 18
13. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 15 4 4 7 16-23 -7 16
14. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 15 3 6 6 15-18 -3 15
15. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 16 3 4 9 17-31 -14 13
16. CS Baloteşti (IF) 15 2 4 9 14-27 -13 10
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 15 2 1 12 11-35 -24 7
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 15 2 4 9 14-28 -14 0
Soluţie implementată de Tremend