ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 18

Nov 22, 2016 14:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 1 - 2 SC FC Braşov SA (BV) Info
Nov 23, 2016 11:00 ACS FC Academica Clinceni CS Şoimii Pâncota (AR) Info
Nov 23, 2016 11:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) ACS Berceni (IF) Info
Nov 23, 2016 12:00 CS Afumaţi (IF) 1 - 2 CS Mioveni (AG) Info
Nov 23, 2016 14:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3 - 2 CS Metalul Reşiţa SA (CS) Info
Nov 23, 2016 14:00 SC Juventus Bucureşti (B) 1 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
Nov 23, 2016 14:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 3 - 0 ACS Foresta Suceava (SV) Info
Nov 23, 2016 14:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 1 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Nov 23, 2016 14:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) 1 - 1 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Nov 23, 2016 14:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 4 - 1 CS Baloteşti (IF) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu două puncte prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017
Clasament Etapa 18

Clasament Etapa 26

Clasament Etapa 18

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 16 12 3 1 30-4 26 39
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 16 10 4 2 29-13 16 34
3. SC FC Braşov SA (BV) 16 10 4 2 27-14 13 34
4. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 16 9 4 3 27-12 15 31
5. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 16 9 3 4 28-21 7 30
6. CS Mioveni (AG) 16 8 4 4 20-12 8 28
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 16 8 2 6 23-16 7 26
8. CS Afumaţi (IF) 16 7 3 6 22-17 5 24
9. CS Luceafărul Oradea (BH) 17 7 1 9 17-17 0 22
10. ACS Foresta Suceava (SV) 16 7 1 8 27-32 -5 22
11. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 16 6 2 8 15-22 -7 20
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 16 5 4 7 17-23 -6 19
13. ACS FC Academica Clinceni 16 5 3 8 24-33 -9 18
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 17 4 4 9 21-32 -11 16
15. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 16 3 6 7 15-19 -4 15
16. CS Baloteşti (IF) 16 2 4 10 15-31 -16 10
17. CS Unirea Tărlungeni (BV) 16 2 5 9 15-29 -14 9
18. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 16 2 1 13 13-38 -25 7
Soluţie implementată de Tremend