ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 19

Nov 26, 2016 11:00 CS Baloteşti (IF) 1 - 3 ACS FC Academica Clinceni Info
Nov 26, 2016 11:00 ACS Berceni (IF) ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Nov 26, 2016 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 1 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Nov 26, 2016 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Nov 26, 2016 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 0 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Nov 26, 2016 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 1 - 2 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Nov 26, 2016 11:00 CS Mioveni (AG) 2 - 0 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
Nov 26, 2016 12:00 ACS Foresta Suceava (SV) 1 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Nov 27, 2016 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) 0 - 3 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Nov 28, 2016 18:00 SC FC Braşov SA (BV) 2 - 0 CS Afumaţi (IF) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu opt puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017 şi 19.04.2017
Clasament Etapa 19

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 19

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 17 13 3 1 32-5 27 42
2. SC FC Braşov SA (BV) 17 11 4 2 29-14 15 37
3. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 17 10 4 3 28-12 16 34
4. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 17 10 4 3 29-15 14 34
5. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 17 10 3 4 31-21 10 33
6. CS Mioveni (AG) 17 9 4 4 22-12 10 31
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 17 8 2 7 23-19 4 26
8. CS Afumaţi (IF) 17 7 3 7 22-19 3 24
9. ACS Foresta Suceava (SV) 17 7 2 8 28-33 -5 23
10. CS Luceafărul Oradea (BH) 17 7 1 9 17-17 0 22
11. ACS FC Academica Clinceni 17 6 3 8 27-34 -7 21
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 17 5 5 7 18-24 -6 20
13. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 17 6 2 9 15-23 -8 20
14. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 17 4 6 7 16-19 -3 18
15. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 17 4 4 9 21-32 -11 16
16. CS Baloteşti (IF) 17 2 4 11 16-34 -18 10
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 17 2 1 14 14-40 -26 7
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 17 2 5 10 15-30 -15 3
Soluţie implementată de Tremend