ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 22

Feb 24, 2017 18:00 CS Mioveni (AG) 2 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Feb 25, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 1 - 2 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
Feb 25, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) SC Juventus Bucureşti (B) Info
Feb 25, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 1 - 0 CS Afumaţi (IF) Info
Feb 25, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Feb 25, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) 2 - 2 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Feb 25, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 3 CS Baloteşti (IF) Info
Feb 25, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) ACS Berceni (IF) Info
Feb 25, 2017 12:30 SC FC Braşov SA (BV) 1 - 2 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Feb 26, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 2 - 1 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu opt puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017 şi 19.04.2017
Clasament Etapa 22

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 22

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 19 14 3 2 34-7 27 45
2. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 20 12 4 4 31-17 14 40
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 20 12 3 5 36-23 13 39
4. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 19 11 5 3 32-17 15 38
5. SC FC Braşov SA (BV) 20 11 5 4 32-19 13 38
6. CS Mioveni (AG) 20 10 5 5 25-15 10 35
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 19 9 2 8 27-22 5 29
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 20 9 2 9 22-25 -3 29
9. ACS Foresta Suceava (SV) 20 8 3 9 33-36 -3 27
10. CS Luceafărul Oradea (BH) 20 8 2 10 21-20 1 26
11. CS Afumaţi (IF) 19 7 4 8 22-20 2 25
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 20 6 6 8 24-28 -4 24
13. ACS FC Academica Clinceni 19 7 3 9 29-37 -8 24
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 20 5 5 10 26-36 -10 20
15. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 20 4 6 10 16-28 -12 18
16. CS Baloteşti (IF) 19 4 4 11 22-36 -14 16
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 20 4 1 15 21-43 -22 13
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 20 2 5 13 15-39 -24 3
Soluţie implementată de Tremend