ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 23

Mar 4, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) 3 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Mar 4, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Mar 4, 2017 11:00 CS Baloteşti (IF) 2 - 0 ACS Foresta Suceava (SV) Info
Mar 4, 2017 11:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3 - 0 CS Afumaţi (IF) Info
Mar 4, 2017 11:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) 0 - 3 CS Mioveni (AG) Info
Mar 4, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare CS Şoimii Pâncota (AR) Info
Mar 4, 2017 12:00 SC Juventus Bucureşti (B) 2 - 1 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Mar 4, 2017 13:30 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 1 - 1 SC FC Braşov SA (BV) Info
Mar 4, 2017 15:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 1 - 1 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
Mar 6, 2017 15:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 4 - 0 CS Metalul Reşiţa SA (CS) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
Clasament Etapa 23

Clasament Etapa 35

Clasament Etapa 23

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 20 15 3 2 36-8 28 48
2. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 21 13 3 5 40-23 17 42
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 20 12 5 3 35-17 18 41
4. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 20 12 4 4 31-17 14 40
5. SC FC Braşov SA (BV) 21 11 6 4 33-20 13 39
6. CS Mioveni (AG) 21 11 5 5 28-15 13 38
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 20 10 2 8 30-23 7 32
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 21 9 3 9 23-26 -3 30
9. ACS Foresta Suceava (SV) 21 8 3 10 33-38 -5 27
10. CS Luceafărul Oradea (BH) 21 8 2 11 22-22 0 26
11. CS Afumaţi (IF) 20 7 4 9 22-23 -1 25
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 21 6 7 8 25-29 -4 25
13. ACS FC Academica Clinceni 20 7 3 10 30-40 -10 24
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 21 5 6 10 27-37 -10 21
15. CS Baloteşti (IF) 20 5 4 11 24-36 -12 19
16. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 20 4 6 10 16-28 -12 18
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 21 4 1 16 21-47 -26 13
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 21 2 5 14 15-42 -27 1
Soluţie implementată de Tremend