ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 24

Mar 10, 2017 18:00 CS Mioveni (AG) 0 - 2 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Mar 11, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 3 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Mar 11, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 2 - 2 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Mar 11, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Mar 11, 2017 11:00 SC FC Braşov SA (BV) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Mar 11, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 0 - 2 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Mar 11, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 1 - 1 CS Baloteşti (IF) Info
Mar 11, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) ACS Berceni (IF) Info
Mar 11, 2017 12:00 CS Afumaţi (IF) 1 - 3 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Mar 12, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 1 - 2 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu două puncte prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017
Clasament Etapa 24

Clasament Etapa 26

Clasament Etapa 24

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 21 16 3 2 39-9 30 51
2. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 22 14 3 5 42-23 19 45
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 21 13 5 3 37-18 19 44
4. SC FC Braşov SA (BV) 22 12 6 4 36-20 16 42
5. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 21 12 5 4 33-19 14 41
6. CS Mioveni (AG) 22 11 5 6 28-17 11 38
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 21 11 2 8 33-23 10 35
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 22 9 4 9 24-27 -3 31
9. CS Luceafărul Oradea (BH) 22 8 3 11 24-24 0 27
10. ACS Foresta Suceava (SV) 21 8 3 10 33-38 -5 27
11. CS Afumaţi (IF) 21 7 4 10 23-26 -3 25
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 21 6 7 8 25-29 -4 25
13. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 22 6 6 10 29-37 -8 24
14. ACS FC Academica Clinceni 21 7 3 11 31-42 -11 24
15. CS Baloteşti (IF) 21 5 5 11 25-37 -12 20
16. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 21 4 6 11 16-31 -15 18
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 22 4 1 17 21-49 -28 13
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 22 2 5 15 15-45 -30 9
Soluţie implementată de Tremend