ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 30

Apr 21, 2017 16:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 2 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Apr 22, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 3 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
Apr 22, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Apr 22, 2017 11:00 SC Juventus Bucureşti (B) 1 - 2 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Apr 22, 2017 11:00 CS Afumaţi (IF) 1 - 0 CS Baloteşti (IF) Info
Apr 22, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) ACS Berceni (IF) Info
Apr 22, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Apr 22, 2017 11:00 SC FC Braşov SA (BV) 3 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Apr 22, 2017 12:00 CS Mioveni (AG) 2 - 2 ACS Foresta Suceava (SV) Info
Apr 23, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 1 - 4 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 35

Clasament Etapa 30

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 27 21 3 3 57-13 44 66
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 27 16 6 5 47-25 22 54
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 27 16 5 6 47-27 20 53
4. SC FC Braşov SA (BV) 27 15 7 5 45-27 18 52
5. CS Mioveni (AG) 27 15 6 6 40-20 20 51
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 26 15 2 9 45-26 19 47
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 27 13 5 9 38-29 9 44
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 27 12 4 11 32-33 -1 40
9. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 27 10 8 9 36-34 2 38
10. ACS Foresta Suceava (SV) 27 11 4 12 44-47 -3 37
11. CS Afumaţi (IF) 27 10 5 12 30-30 0 35
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 27 10 4 13 34-30 4 34
13. ACS FC Academica Clinceni 27 9 3 15 36-56 -20 30
14. CS Baloteşti (IF) 26 7 6 13 32-45 -13 27
15. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 27 7 6 14 34-48 -14 27
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 27 6 1 20 29-58 -29 19
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 27 4 6 17 16-49 -33 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 27 2 5 20 15-60 -45 1
Soluţie implementată de Tremend