ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 31

Apr 25, 2017 17:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 2 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Apr 26, 2017 11:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) 0 - 3 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Apr 26, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) CS Afumaţi (IF) Info
Apr 26, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) CS Şoimii Pâncota (AR) Info
Apr 26, 2017 15:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 2 - 1 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Apr 26, 2017 17:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 1 - 0 CS Mioveni (AG) Info
Apr 26, 2017 17:00 ACS Foresta Suceava (SV) 0 - 0 SC FC Braşov SA (BV) Info
Apr 26, 2017 17:00 FC Chindia Târgovişte (DB) 2 - 1 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Apr 26, 2017 17:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Apr 27, 2017 17:30 CS Baloteşti (IF) 0 - 2 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 31

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 28 21 3 4 58-15 43 66
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 28 17 6 5 49-25 24 57
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 28 17 5 6 49-27 22 56
4. SC FC Braşov SA (BV) 28 15 8 5 45-27 18 53
5. CS Mioveni (AG) 28 15 6 7 40-21 19 51
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 27 16 2 9 47-27 20 50
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 28 13 5 10 38-31 7 44
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 28 13 4 11 33-33 0 43
9. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 28 11 8 9 39-34 5 41
10. ACS Foresta Suceava (SV) 28 11 5 12 44-47 -3 38
11. CS Afumaţi (IF) 27 10 5 12 30-30 0 35
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 28 10 4 14 35-32 3 34
13. ACS FC Academica Clinceni 28 9 4 15 37-57 -20 31
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 28 8 6 14 36-49 -13 30
15. CS Baloteşti (IF) 27 7 6 14 32-47 -15 27
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 28 6 2 20 30-59 -29 20
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 27 4 6 17 16-49 -33 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 28 2 5 21 15-63 -48 1
Soluţie implementată de Tremend