ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 32

Apr 29, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Apr 29, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Apr 29, 2017 11:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) ACS Berceni (IF) Info
Apr 29, 2017 11:00 CS Afumaţi (IF) 2 - 1 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Apr 29, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 3 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Apr 29, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) ACS Foresta Suceava (SV) Info
Apr 29, 2017 11:00 CS Mioveni (AG) 5 - 1 CS Metalul Reşiţa SA (CS) Info
Apr 30, 2017 11:00 SC Juventus Bucureşti (B) 3 - 1 CS Baloteşti (IF) Info
Apr 30, 2017 11:30 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 1 - 0 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
May 2, 2017 17:00 SC FC Braşov SA (BV) 1 - 2 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 32

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 32

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 29 22 3 4 61-16 45 69
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 28 17 6 5 49-25 24 57
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 29 17 5 7 49-28 21 56
4. CS Mioveni (AG) 29 16 6 7 45-22 23 54
5. SC FC Braşov SA (BV) 29 15 8 6 46-29 17 53
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 28 16 2 10 48-29 19 50
7. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 29 14 4 11 35-34 1 46
8. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 29 13 6 10 39-32 7 45
9. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 29 12 8 9 40-34 6 44
10. CS Afumaţi (IF) 28 11 5 12 32-31 1 38
11. ACS Foresta Suceava (SV) 28 11 5 12 44-47 -3 38
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 29 11 4 14 38-32 6 37
13. ACS FC Academica Clinceni 29 10 4 15 40-57 -17 34
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 29 8 7 14 37-50 -13 31
15. CS Baloteşti (IF) 28 7 6 15 33-50 -17 27
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 29 6 2 21 31-64 -33 20
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 28 4 6 18 16-52 -36 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 29 2 5 22 15-66 -51 1
Soluţie implementată de Tremend