ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 33

May 5, 2017 11:00 CS Baloteşti (IF) 1 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
May 5, 2017 15:30 CS Mioveni (AG) 3 - 2 ACS FC Academica Clinceni Info
May 6, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) CS Şoimii Pâncota (AR) Info
May 6, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) 2 - 0 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
May 6, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 3 CS Afumaţi (IF) Info
May 6, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) SC Juventus Bucureşti (B) Info
May 6, 2017 11:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
May 6, 2017 11:30 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 1 - 1 SC FC Braşov SA (BV) Info
May 6, 2017 17:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 4 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
May 7, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) 1 - 1 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
Clasament Etapa 33

Clasament Etapa 35

Clasament Etapa 33

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 29 22 3 4 61-16 45 69
2. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 30 18 5 7 52-28 24 59
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 29 17 7 5 50-26 24 58
4. CS Mioveni (AG) 30 17 6 7 48-24 24 57
5. SC FC Braşov SA (BV) 30 15 9 6 47-30 17 54
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 29 16 3 10 49-30 19 51
7. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 29 14 4 11 35-34 1 46
8. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 30 13 6 11 39-33 6 45
9. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 30 12 8 10 41-38 3 44
10. CS Afumaţi (IF) 29 12 5 12 35-31 4 41
11. ACS Foresta Suceava (SV) 29 12 5 12 46-47 -1 41
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 30 11 4 15 38-34 4 37
13. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 30 9 7 14 41-51 -10 34
14. ACS FC Academica Clinceni 30 10 4 16 42-60 -18 34
15. CS Baloteşti (IF) 29 8 6 15 34-50 -16 30
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 30 6 3 21 32-65 -33 21
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 29 4 6 19 16-55 -39 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 30 2 5 23 15-69 -54 1
Soluţie implementată de Tremend