ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 34

May 12, 2017 18:00 SC FC Braşov SA (BV) 0 - 0 CS Mioveni (AG) Info
May 12, 2017 18:00 SC Juventus Bucureşti (B) 2 - 1 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
May 13, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 4 - 1 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
May 13, 2017 11:00 CS Afumaţi (IF) 6 - 0 ACS Foresta Suceava (SV) Info
May 13, 2017 11:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
May 13, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) CS Metalul Reşiţa SA (CS) Info
May 13, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare ACS Berceni (IF) Info
May 13, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 2 - 1 CS Baloteşti (IF) Info
May 13, 2017 11:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) 0 - 3 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
May 14, 2017 11:30 ACS FC Academica Clinceni 0 - 6 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 34

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 34

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 30 23 3 4 63-17 46 72
2. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 31 19 5 7 58-28 30 62
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 30 18 7 5 53-26 27 61
4. CS Mioveni (AG) 31 17 7 7 48-24 24 58
5. SC FC Braşov SA (BV) 31 15 10 6 47-30 17 55
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 30 16 3 11 50-32 18 51
7. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 31 13 8 10 43-39 4 47
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 30 14 4 12 36-38 -2 46
9. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 30 13 6 11 39-33 6 45
10. CS Afumaţi (IF) 30 13 5 12 41-31 10 44
11. ACS Foresta Suceava (SV) 30 12 5 13 46-53 -7 41
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 31 12 4 15 42-35 7 40
13. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 31 10 7 14 44-51 -7 37
14. ACS FC Academica Clinceni 31 10 4 17 42-66 -24 34
15. CS Baloteşti (IF) 30 8 6 16 35-52 -17 30
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 30 6 3 21 32-65 -33 21
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 30 4 6 20 16-58 -42 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 31 2 5 24 15-72 -57 1
Soluţie implementată de Tremend