ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 35

May 20, 2017 11:00 SC FC Braşov SA (BV)   -   ACS FC Academica Clinceni Info
May 20, 2017 11:00 CS Mioveni (AG) CS Şoimii Pâncota (AR) Info
May 20, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS)   -   CS Luceafărul Oradea (BH) Info
May 20, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR)   -   CS Afumaţi (IF) Info
May 20, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV)   -   ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
May 20, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL)   -   SC Juventus Bucureşti (B) Info
May 20, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB)   -   CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
May 20, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
May 20, 2017 11:00 CS Baloteşti (IF)   -   CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
May 20, 2017 11:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM)   -   ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu opt puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017 şi 19.04.2017
Clasament Etapa 32

Clasament Etapa 32

Clasament Etapa 35

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 29 22 3 4 61-16 45 69
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 28 17 6 5 49-25 24 57
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 29 17 5 7 49-28 21 56
4. CS Mioveni (AG) 29 16 6 7 45-22 23 54
5. SC FC Braşov SA (BV) 28 15 8 5 45-27 18 53
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 28 16 2 10 48-29 19 50
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 29 13 6 10 39-32 7 45
8. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 29 12 8 9 40-34 6 44
9. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 28 13 4 11 33-33 0 43
10. CS Afumaţi (IF) 28 11 5 12 32-31 1 38
11. ACS Foresta Suceava (SV) 28 11 5 12 44-47 -3 38
12. CS Luceafărul Oradea (BH) 29 11 4 14 38-32 6 37
13. ACS FC Academica Clinceni 29 10 4 15 40-57 -17 34
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 29 8 7 14 37-50 -13 31
15. CS Baloteşti (IF) 28 7 6 15 33-50 -17 27
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 29 6 2 21 31-64 -33 20
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 28 4 6 18 16-52 -36 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 29 2 5 22 15-66 -51 3
Soluţie implementată de Tremend