ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 1

Aug 4, 2017 18:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 2 - 1 CS Ştiinţa Miroslava Info
Aug 5, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Aug 5, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 16 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Aug 5, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 3 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Aug 5, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 0 - 0 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Aug 5, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 0 - 1 AFC UTA Arad Info
Aug 5, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Aug 5, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 4 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Aug 5, 2017 11:00 CS Mioveni 4 - 0 CS Afumaţi Info
Aug 5, 2017 11:00 AFC Hermannstadt 3 - 0 CS Baloteşti Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 1

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 1

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Ripensia Timișoara 1 1 0 0 16-0 16 3
2. CS Mioveni 1 1 0 0 4-0 4 3
3. ACS FC Academica Clinceni 1 1 0 0 4-1 3 3
4. AFC Hermannstadt 1 1 0 0 3-0 3 3
5. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 1 1 0 0 2-1 1 3
6. AFC UTA Arad 1 1 0 0 1-0 1 3
7. CS Luceafărul Oradea 1 0 1 0 1-1 0 1
8. CS Sportul Snagov SA 1 0 1 0 1-1 0 1
9. Fotbal Club Argeş 1 0 1 0 0-0 0 1
10. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 0 1 0 0-0 0 1
11. ACS ASU Politehnica Timișoara 1 1 0 0 3-2 1 0
12. ACS Dacia Unirea Brăila 1 0 0 1 2-3 -1 0
13. CS Ştiinţa Miroslava 1 0 0 1 1-2 -1 0
14. AFC Chindia Târgovişte 1 0 0 1 0-1 -1 0
15. FC Metaloglobus Bucureşti 1 0 0 1 0-1 -1 0
16. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 1 0 0 1 1-4 -3 0
17. CS Baloteşti 1 0 0 1 0-3 -3 0
18. CS Afumaţi 1 0 0 1 0-4 -4 0
19. ACS Foresta Suceava 1 0 0 1 0-16 -16 0
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 1 0 0 1-0 1 -67
Soluţie implementată de Tremend