ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 3

Aug 18, 2017 18:30 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 3 - 2 CS Luceafărul Oradea Info
Aug 18, 2017 19:00 CS Mioveni 3 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Aug 18, 2017 20:00 Fotbal Club Argeş 3 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Aug 19, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 2 - 0 CS Sportul Snagov SA Info
Aug 19, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 9 - 1 ACS Foresta Suceava Info
Aug 19, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 2 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Aug 19, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 2 - 3 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Aug 19, 2017 11:00 AFC Hermannstadt 2 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Aug 19, 2017 11:00 CS Baloteşti 0 - 0 CS Afumaţi Info
Aug 19, 2017 12:00 ACS FC Academica Clinceni 0 - 3 AFC UTA Arad Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 3

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 3

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Ripensia Timișoara 3 3 0 0 20-1 19 9
2. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 3 3 0 0 11-3 8 9
3. AFC Hermannstadt 3 3 0 0 6-1 5 9
4. CS Mioveni 3 2 1 0 8-1 7 7
5. AFC UTA Arad 3 2 1 0 4-0 4 7
6. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3 1 2 0 6-5 1 5
7. ACS Dacia Unirea Brăila 3 1 1 1 15-8 7 4
8. Fotbal Club Argeş 3 1 1 1 4-2 2 4
9. AFC Chindia Târgovişte 3 1 1 1 5-4 1 4
10. ACS FC Academica Clinceni 3 1 1 1 5-5 0 4
11. CS Sportul Snagov SA 3 1 1 1 2-3 -1 4
12. ACS ASU Politehnica Timișoara 3 2 0 1 5-5 0 3
13. CS Luceafărul Oradea 3 0 1 2 4-6 -2 1
14. FC Metaloglobus Bucureşti 3 0 1 2 2-4 -2 1
15. CS Ştiinţa Miroslava 3 0 1 2 5-9 -4 1
16. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3 0 1 2 3-7 -4 1
17. CS Baloteşti 3 0 1 2 0-4 -4 1
18. CS Afumaţi 3 0 1 2 0-5 -5 1
19. ACS Foresta Suceava 3 0 0 3 1-31 -30 0
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 3 1 1 1 2-4 -2 -66
Soluţie implementată de Tremend