ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 5

Aug 26, 2017 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 1 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Aug 26, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 2 AFC Ripensia Timișoara Info
Aug 26, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 3 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Aug 26, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 6 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Aug 26, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 1 - 2 CS Ştiinţa Miroslava Info
Aug 26, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 3 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Aug 26, 2017 11:00 CS Baloteşti 2 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Aug 26, 2017 11:00 CS Afumaţi 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Aug 26, 2017 12:30 AFC Hermannstadt 2 - 0 AFC UTA Arad Info
Aug 28, 2017 18:30 CS Mioveni 0 - 4 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 5

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 5

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Ripensia Timișoara 5 4 1 0 25-5 20 13
2. AFC Hermannstadt 5 4 0 1 8-3 5 12
3. AFC Chindia Târgovişte 5 3 1 1 20-4 16 10
4. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 5 3 1 1 14-7 7 10
5. Fotbal Club Argeş 5 3 1 1 9-2 7 10
6. ACS ASU Politehnica Timișoara 5 3 0 2 8-9 -1 9
7. ACS Dacia Unirea Brăila 5 2 2 1 21-13 8 8
8. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 5 2 2 1 11-7 4 8
9. CS Mioveni 5 2 2 1 9-6 3 8
10. AFC UTA Arad 5 2 2 1 5-3 2 8
11. CS Sportul Snagov SA 5 2 2 1 5-4 1 8
12. ACS FC Academica Clinceni 5 2 1 2 9-9 0 7
13. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 5 2 1 2 6-8 -2 7
14. FC Metaloglobus Bucureşti 5 1 1 3 5-6 -1 4
15. CS Baloteşti 5 1 1 3 3-6 -3 4
16. CS Ştiinţa Miroslava 5 1 1 3 7-19 -12 4
17. CS Luceafărul Oradea 5 0 1 4 7-13 -6 1
18. CS Afumaţi 5 0 1 4 0-8 -8 1
19. ACS Foresta Suceava 5 0 0 5 1-39 -38 0
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 5 2 1 2 4-6 -2 -59
Soluţie implementată de Tremend