ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 7

Sep 8, 2017 18:00 Fotbal Club Argeş 1 - 2 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Sep 9, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 0 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Sep 9, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 1 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
Sep 9, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 1 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Sep 9, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Sep 9, 2017 11:00 CS Mioveni 5 - 1 CS Ştiinţa Miroslava Info
Sep 9, 2017 11:00 CS Baloteşti 0 - 2 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Sep 9, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 0 AFC UTA Arad Info
Sep 9, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 5 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Sep 9, 2017 16:00 AFC Hermannstadt 1 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 7

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 7

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 7 6 0 1 12-4 8 18
2. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 7 5 1 1 18-9 9 16
3. AFC Ripensia Timișoara 7 4 2 1 26-7 19 14
4. AFC Chindia Târgovişte 7 4 1 2 22-6 16 13
5. ACS FC Academica Clinceni 7 4 1 2 13-10 3 13
6. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 7 4 1 2 12-9 3 13
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 7 4 0 3 9-10 -1 12
8. CS Mioveni 7 3 2 2 14-8 6 11
9. Fotbal Club Argeş 7 3 2 2 11-5 6 11
10. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 7 3 2 2 14-10 4 11
11. CS Sportul Snagov SA 7 3 2 2 6-5 1 11
12. AFC UTA Arad 7 2 3 2 7-7 0 9
13. ACS Dacia Unirea Brăila 7 2 2 3 22-16 6 8
14. FC Metaloglobus Bucureşti 7 2 2 3 7-7 0 8
15. CS Afumaţi 7 2 1 4 4-8 -4 7
16. CS Baloteşti 7 1 2 4 5-10 -5 5
17. CS Luceafărul Oradea 7 1 1 5 9-15 -6 4
18. CS Ştiinţa Miroslava 7 1 1 5 9-26 -17 4
19. ACS Foresta Suceava 7 0 1 6 2-42 -40 1
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 7 2 1 4 5-13 -8 -59
Soluţie implementată de Tremend