ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 9

Sep 23, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 1 - 0 CS Sportul Snagov SA Info
Sep 23, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 4 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Sep 23, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Mioveni 3 - 2 CS Luceafărul Oradea Info
Sep 23, 2017 11:00 AFC Hermannstadt 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Baloteşti 1 - 2 CS Ştiinţa Miroslava Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Sep 23, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Sep 23, 2017 12:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 0 AFC UTA Arad Info
Sep 24, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 2 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 9

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 9

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 9 8 0 1 17-5 12 24
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 9 6 1 2 16-10 6 19
3. AFC Ripensia Timișoara 9 5 2 2 31-10 21 17
4. AFC Chindia Târgovişte 9 5 2 2 24-6 18 17
5. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 9 5 2 2 18-13 5 17
6. ACS FC Academica Clinceni 9 5 2 2 16-12 4 17
7. CS Mioveni 9 4 2 3 17-12 5 14
8. Fotbal Club Argeş 9 4 2 3 13-8 5 14
9. CS Sportul Snagov SA 9 4 2 3 8-6 2 14
10. ACS ASU Politehnica Timișoara 9 4 1 4 12-14 -2 13
11. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 9 3 3 3 16-14 2 12
12. ACS Dacia Unirea Brăila 9 3 2 4 25-19 6 11
13. FC Metaloglobus Bucureşti 9 3 2 4 12-11 1 11
14. CS Afumaţi 9 3 2 4 7-10 -3 11
15. AFC UTA Arad 9 2 3 4 7-9 -2 9
16. CS Ştiinţa Miroslava 9 2 1 6 12-30 -18 7
17. CS Baloteşti 9 1 3 5 8-14 -6 6
18. CS Luceafărul Oradea 9 1 2 6 12-19 -7 5
19. ACS Foresta Suceava 9 1 1 7 4-44 -40 4
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 9 3 1 5 6-15 -9 -56
Soluţie implementată de Tremend