ETAPE
 
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 10

Sep 28, 2017 18:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Sep 30, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 0 - 0 AFC UTA Arad Info
Sep 30, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Sep 30, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 0 - 0 CS Afumaţi Info
Sep 30, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 2 - 1 CS Baloteşti Info
Sep 30, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 0 - 0 AFC Hermannstadt Info
Sep 30, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 0 - 1 CS Mioveni Info
Sep 30, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Sep 30, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
Sep 30, 2017 16:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 10

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 10

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 10 8 1 1 17-5 12 25
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 10 7 1 2 17-10 7 22
3. AFC Chindia Târgovişte 10 5 3 2 24-6 18 18
4. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 10 5 3 2 19-14 5 18
5. ACS FC Academica Clinceni 10 5 3 2 17-13 4 18
6. AFC Ripensia Timișoara 10 5 2 3 31-11 20 17
7. CS Mioveni 10 5 2 3 18-12 6 17
8. Fotbal Club Argeş 10 4 3 3 13-8 5 15
9. CS Sportul Snagov SA 10 4 3 3 8-6 2 15
10. ACS Dacia Unirea Brăila 10 4 2 4 27-20 7 14
11. ACS ASU Politehnica Timișoara 10 4 1 5 12-15 -3 13
12. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 10 3 3 4 16-15 1 12
13. CS Afumaţi 10 3 3 4 7-10 -3 12
14. FC Metaloglobus Bucureşti 10 3 2 5 13-13 0 11
15. AFC UTA Arad 10 2 4 4 7-9 -2 10
16. CS Ştiinţa Miroslava 10 2 2 6 12-30 -18 8
17. ACS Foresta Suceava 10 2 1 7 6-45 -39 7
18. CS Luceafărul Oradea 10 1 3 6 12-19 -7 6
19. CS Baloteşti 10 1 3 6 9-16 -7 6
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 10 4 1 5 7-15 -8 -53
Soluţie implementată de Tremend