ETAPE
 
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 12

Oct 14, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 0 - 0 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Oct 14, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 2 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Oct 14, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 0 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Oct 14, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 2 CS Afumaţi Info
Oct 14, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 2 CS Baloteşti Info
Oct 14, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 2 CS Mioveni Info
Oct 14, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Oct 14, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 3 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Oct 15, 2017 15:30 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 1 AFC UTA Arad Info
Oct 17, 2017 19:30 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 2 - 2 AFC Hermannstadt Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 12

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 12

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 12 9 2 1 21-7 14 29
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 12 9 1 2 25-10 15 28
3. AFC Chindia Târgovişte 12 7 3 2 28-6 22 24
4. ACS FC Academica Clinceni 12 6 4 2 20-15 5 22
5. CS Mioveni 12 6 3 3 22-15 7 21
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 12 5 4 3 22-18 4 19
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 12 6 1 5 16-16 0 19
8. CS Afumaţi 12 5 3 4 12-11 1 18
9. AFC Ripensia Timișoara 12 5 2 5 32-15 17 17
10. Fotbal Club Argeş 12 4 5 3 15-10 5 17
11. CS Sportul Snagov SA 12 4 4 4 8-7 1 16
12. ACS Dacia Unirea Brăila 12 4 3 5 30-24 6 15
13. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 12 3 5 4 18-17 1 14
14. FC Metaloglobus Bucureşti 12 3 3 6 14-17 -3 12
15. AFC UTA Arad 12 2 5 5 10-13 -3 11
16. CS Ştiinţa Miroslava 12 3 2 7 14-37 -23 11
17. CS Baloteşti 12 2 4 6 13-19 -6 10
18. CS Luceafărul Oradea 12 1 4 7 15-23 -8 7
19. ACS Foresta Suceava 12 2 1 9 6-50 -44 7
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 12 4 1 7 8-19 -11 -57
Soluţie implementată de Tremend