ETAPE
 
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 16

Nov 8, 2017 14:00 CS Sportul Snagov SA 1 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS Foresta Suceava 2 - 2 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Nov 8, 2017 14:00 CS Luceafărul Oradea 3 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Nov 8, 2017 14:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 4 - 2 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS Dacia Unirea Brăila 1 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Nov 8, 2017 14:00 Fotbal Club Argeş 2 - 1 CS Afumaţi Info
Nov 8, 2017 14:00 AFC Chindia Târgovişte 4 - 1 CS Baloteşti Info
Nov 8, 2017 14:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 3 AFC Hermannstadt Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS FC Academica Clinceni 3 - 1 CS Mioveni Info
Nov 8, 2017 19:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 1 AFC UTA Arad Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 16

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 16

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 16 11 4 1 27-9 18 37
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 16 11 3 2 31-12 19 36
3. AFC Chindia Târgovişte 16 10 4 2 37-7 30 34
4. ACS FC Academica Clinceni 16 8 5 3 25-19 6 29
5. CS Afumaţi 16 8 3 5 18-13 5 27
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 16 7 4 5 32-26 6 25
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 16 7 3 6 20-20 0 24
8. Fotbal Club Argeş 16 5 7 4 17-12 5 22
9. CS Mioveni 16 6 4 6 23-22 1 22
10. CS Sportul Snagov SA 16 6 4 6 12-11 1 22
11. AFC Ripensia Timișoara 16 5 5 6 35-20 15 20
12. FC Metaloglobus Bucureşti 16 5 4 7 17-21 -4 19
13. AFC UTA Arad 16 4 6 6 19-19 0 18
14. ACS Dacia Unirea Brăila 16 4 5 7 35-32 3 17
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 16 3 7 6 21-23 -2 16
16. CS Luceafărul Oradea 16 4 4 8 23-28 -5 16
17. CS Baloteşti 16 3 5 8 19-31 -12 14
18. CS Ştiinţa Miroslava 16 3 3 10 15-43 -28 12
19. ACS Foresta Suceava 16 3 2 11 11-57 -46 11
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 16 5 2 9 14-26 -12 -49
Soluţie implementată de Tremend