ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 19

Nov 24, 2017 14:00 CS Ştiinţa Miroslava 3 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
Nov 25, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 3 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Nov 25, 2017 11:00 CS Afumaţi 1 - 0 ACS FC Academica Clinceni Info
Nov 25, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 3 AFC Chindia Târgovişte Info
Nov 25, 2017 11:00 AFC UTA Arad 0 - 1 Fotbal Club Argeş Info
Nov 25, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3 - 3 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Nov 25, 2017 12:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 1 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Nov 25, 2017 12:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 3 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Nov 25, 2017 14:00 AFC Hermannstadt 2 - 0 CS Sportul Snagov SA Info
Nov 26, 2017 14:00 CS Baloteşti 0 - 3 CS Mioveni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 19

Clasament Etapa 36

Clasament Etapa 19

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 19 13 5 1 32-10 22 44
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 19 13 4 2 36-15 21 43
3. AFC Chindia Târgovişte 19 11 6 2 42-10 32 39
4. CS Afumaţi 19 10 4 5 22-13 9 34
5. ACS FC Academica Clinceni 19 9 5 5 30-24 6 32
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 19 9 4 6 38-31 7 31
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 19 10 3 6 27-20 7 30
8. Fotbal Club Argeş 19 7 7 5 21-15 6 28
9. CS Mioveni 19 7 6 6 29-25 4 27
10. CS Sportul Snagov SA 19 7 5 7 16-15 1 26
11. AFC Ripensia Timișoara 19 5 6 8 36-26 10 21
12. AFC UTA Arad 19 5 6 8 24-25 -1 21
13. FC Metaloglobus Bucureşti 19 5 4 10 17-27 -10 19
14. ACS Dacia Unirea Brăila 19 4 6 9 43-42 1 18
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 19 3 9 7 26-31 -5 18
16. CS Luceafărul Oradea 19 4 5 10 24-34 -10 17
17. CS Baloteşti 19 4 5 10 23-39 -16 17
18. ACS Foresta Suceava 19 5 2 12 15-59 -44 17
19. CS Ştiinţa Miroslava 19 4 4 11 19-45 -26 16
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 19 6 2 11 19-33 -14 -50
Soluţie implementată de Tremend