ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 24

Mar 10, 2018 11:00 CS Sportul Snagov SA 3 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Mar 10, 2018 11:00 CS Luceafărul Oradea 3 - 2 Fotbal Club Argeş Info
Mar 10, 2018 11:00 ACS Foresta Suceava 1 - 1 AFC Chindia Târgovişte Info
Mar 10, 2018 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Mar 10, 2018 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 - 1 CS Mioveni Info
Mar 10, 2018 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 0 - 3 CS Baloteşti Info
Mar 10, 2018 12:30 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 2 ACS FC Academica Clinceni Info
Mar 10, 2018 12:30 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 2 - 1 CS Afumaţi Info
Mar 11, 2018 11:00 AFC Ripensia Timișoara 2 - 1 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Mar 11, 2018 12:00 AFC UTA Arad 1 - 1 AFC Hermannstadt Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 24

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 24

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 24 17 5 2 47-18 29 56
2. AFC Hermannstadt 24 15 8 1 39-11 28 53
3. AFC Chindia Târgovişte 24 14 7 3 49-14 35 49
4. CS Afumaţi 24 12 6 6 30-18 12 42
5. ACS FC Academica Clinceni 24 12 6 6 41-32 9 42
6. ACS ASU Politehnica Timișoara 24 12 4 8 37-27 10 40
7. Fotbal Club Argeş 24 10 7 7 33-23 10 37
8. AFC Ripensia Timișoara 24 8 8 8 48-33 15 32
9. CS Mioveni 24 8 7 9 36-33 3 31
10. CS Sportul Snagov SA 24 8 7 9 21-21 0 31
11. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 24 9 4 11 38-46 -8 31
12. CS Luceafărul Oradea 24 7 7 10 38-41 -3 28
13. AFC UTA Arad 24 6 9 9 29-31 -2 27
14. ACS Foresta Suceava 24 8 3 13 23-62 -39 27
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 24 5 9 10 31-41 -10 24
16. FC Metaloglobus Bucureşti 24 6 6 12 21-34 -13 24
17. CS Baloteşti 24 6 5 13 29-48 -19 23
18. CS Ştiinţa Miroslava 24 6 5 13 29-52 -23 23
19. ACS Dacia Unirea Brăila 24 4 7 13 47-52 -5 19
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 24 6 2 16 19-48 -29 -46
Soluţie implementată de Tremend