ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 32

Apr 28, 2018 11:00 CS Sportul Snagov SA 2 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Apr 28, 2018 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 3 CS Baloteşti Info
Apr 28, 2018 11:00 AFC Ripensia Timișoara 2 - 1 CS Afumaţi Info
Apr 28, 2018 11:00 ACS Foresta Suceava 3 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Apr 28, 2018 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 2 AFC UTA Arad Info
Apr 28, 2018 12:00 ACS Dacia Unirea Brăila 0 - 6 AFC Hermannstadt Info
Apr 28, 2018 17:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Apr 29, 2018 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Apr 29, 2018 11:00 AFC Chindia Târgovişte 1 - 0 ACS FC Academica Clinceni Info
May 1, 2018 19:30 Fotbal Club Argeş 0 - 1 CS Mioveni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 32

Clasament Etapa 36

Clasament Etapa 32

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 32 25 5 2 65-21 44 80
2. AFC Hermannstadt 32 23 8 1 59-11 48 77
3. AFC Chindia Târgovişte 32 19 8 5 63-24 39 65
4. Fotbal Club Argeş 32 17 7 8 52-30 22 58
5. CS Afumaţi 32 16 7 9 42-27 15 55
6. ACS FC Academica Clinceni 32 14 8 10 53-47 6 50
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 32 14 6 12 45-38 7 45
8. CS Mioveni 32 12 8 12 45-38 7 44
9. CS Sportul Snagov SA 32 12 8 12 36-30 6 44
10. AFC UTA Arad 32 10 11 11 44-42 2 41
11. CS Baloteşti 32 11 7 14 46-59 -13 40
12. AFC Ripensia Timișoara 32 10 9 13 60-49 11 39
13. CS Luceafărul Oradea 32 10 7 15 49-54 -5 37
14. ACS Dacia Unirea Brăila 32 9 7 16 59-64 -5 34
15. FC Metaloglobus Bucureşti 32 9 7 16 29-45 -16 34
16. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 32 6 13 13 39-51 -12 31
17. CS Ştiinţa Miroslava 32 8 7 17 36-59 -23 31
18. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 32 9 4 19 38-70 -32 31
19. ACS Foresta Suceava 32 9 3 20 29-77 -48 30
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 32 6 2 24 19-72 -53 -50
Soluţie implementată de Tremend