ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 34

May 12, 2018 11:00 CS Sportul Snagov SA   -   ACS FC Academica Clinceni Info
May 12, 2018 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti   -   CS Mioveni Info
May 12, 2018 11:00 AFC Chindia Târgovişte   -   AFC Hermannstadt Info
May 12, 2018 11:00 Fotbal Club Argeş   -   CS Baloteşti Info
May 12, 2018 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila   -   CS Afumaţi Info
May 12, 2018 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
May 12, 2018 11:00 AFC Ripensia Timișoara CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
May 12, 2018 11:00 CS Luceafărul Oradea   -   AFC UTA Arad Info
May 12, 2018 11:00 ACS Foresta Suceava   -   CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
May 12, 2018 11:00 CS Ştiinţa Miroslava   -   ACS ASU Politehnica Timișoara Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 34

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 31 24 5 2 63-20 43 77
2. AFC Hermannstadt 31 22 8 1 53-11 42 74
3. AFC Chindia Târgovişte 31 18 8 5 62-24 38 62
4. Fotbal Club Argeş 31 17 7 7 52-29 23 58
5. CS Afumaţi 31 16 7 8 41-25 16 55
6. ACS FC Academica Clinceni 31 14 8 9 53-46 7 50
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 30 14 5 11 44-34 10 47
8. CS Mioveni 31 11 8 12 44-38 6 41
9. CS Sportul Snagov SA 31 11 8 12 34-30 4 41
10. CS Luceafărul Oradea 31 10 7 14 48-52 -4 37
11. CS Baloteşti 31 10 7 14 43-59 -16 37
12. AFC Ripensia Timișoara 31 9 9 13 58-48 10 36
13. AFC UTA Arad 30 8 11 11 39-41 -2 35
14. ACS Dacia Unirea Brăila 31 9 7 15 59-58 1 34
15. FC Metaloglobus Bucureşti 31 9 7 15 29-43 -14 34
16. CS Ştiinţa Miroslava 31 8 7 16 35-57 -22 31
17. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 31 9 4 18 38-67 -29 31
18. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 31 6 12 13 38-50 -12 30
19. ACS Foresta Suceava 31 8 3 20 26-77 -51 27
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 31 6 2 23 19-69 -50 -50
Soluţie implementată de Tremend