ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 34

May 12, 2018 11:00 CS Sportul Snagov SA 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
May 12, 2018 11:00 ACS Foresta Suceava 3 - 2 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
May 12, 2018 11:00 CS Luceafărul Oradea 3 - 2 AFC UTA Arad Info
May 12, 2018 11:00 AFC Ripensia Timișoara 3 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
May 12, 2018 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 3 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
May 12, 2018 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 2 - 1 CS Mioveni Info
May 12, 2018 11:00 Fotbal Club Argeş 2 - 3 CS Baloteşti Info
May 12, 2018 13:00 CS Ştiinţa Miroslava 2 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
May 13, 2018 11:00 AFC Chindia Târgovişte 1 - 1 AFC Hermannstadt Info
May 13, 2018 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 1 - 2 CS Afumaţi Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 34

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 34

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 34 27 5 2 71-22 49 86
2. AFC Hermannstadt 34 24 9 1 61-12 49 81
3. AFC Chindia Târgovişte 34 19 10 5 66-27 39 67
4. CS Afumaţi 34 18 7 9 47-28 19 61
5. Fotbal Club Argeş 34 17 7 10 54-34 20 58
6. ACS FC Academica Clinceni 34 15 9 10 58-49 9 54
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 34 15 6 13 47-40 7 48
8. CS Baloteşti 34 13 7 14 51-62 -11 46
9. CS Mioveni 34 12 9 13 48-42 6 45
10. CS Sportul Snagov SA 34 12 9 13 37-32 5 45
11. AFC UTA Arad 34 11 11 12 54-46 8 44
12. CS Luceafărul Oradea 34 12 7 15 55-56 -1 43
13. AFC Ripensia Timișoara 34 11 9 14 64-52 12 42
14. FC Metaloglobus Bucureşti 34 10 7 17 32-50 -18 37
15. ACS Dacia Unirea Brăila 34 9 7 18 61-68 -7 34
16. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 34 7 13 14 42-54 -12 34
17. CS Ştiinţa Miroslava 34 9 7 18 38-61 -23 34
18. ACS Foresta Suceava 34 10 3 21 33-87 -54 33
19. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 34 9 4 21 38-76 -38 31
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 34 6 2 26 19-78 -59 -50
Soluţie implementată de Tremend