ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 38

Jun 2, 2018 18:00 CS Sportul Snagov SA   -   AFC Hermannstadt Info
Jun 2, 2018 18:00 CS Mioveni   -   CS Baloteşti Info
Jun 2, 2018 18:00 ACS FC Academica Clinceni   -   CS Afumaţi Info
Jun 2, 2018 18:00 FC Metaloglobus Bucureşti   -   AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Jun 2, 2018 18:00 AFC Chindia Târgovişte   -   CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Jun 2, 2018 18:00 Fotbal Club Argeş   -   AFC UTA Arad Info
Jun 2, 2018 18:00 ACS Dacia Unirea Brăila   -   CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Jun 2, 2018 18:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Jun 2, 2018 18:00 AFC Ripensia Timișoara   -   CS Ştiinţa Miroslava Info
Jun 2, 2018 18:00 CS Luceafărul Oradea   -   ACS Foresta Suceava Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 36

Clasament Etapa 36

Clasament Etapa 38

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 35 28 5 2 73-22 51 89
2. AFC Hermannstadt 36 25 10 1 62-12 50 85
3. AFC Chindia Târgovişte 36 20 11 5 68-28 40 71
4. CS Afumaţi 36 18 8 10 49-31 18 62
5. Fotbal Club Argeş 35 17 8 10 55-35 20 59
6. ACS FC Academica Clinceni 36 15 10 11 59-51 8 55
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 36 16 6 14 50-42 8 51
8. CS Mioveni 36 13 10 13 50-43 7 49
9. CS Sportul Snagov SA 36 13 9 14 40-35 5 48
10. AFC UTA Arad 36 12 11 13 59-49 10 47
11. CS Luceafărul Oradea 36 13 8 15 58-58 0 47
12. CS Baloteşti 36 13 8 15 52-67 -15 47
13. AFC Ripensia Timișoara 36 12 9 15 68-56 12 45
14. FC Metaloglobus Bucureşti 36 11 8 17 37-51 -14 41
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 36 8 14 14 45-56 -11 38
16. ACS Dacia Unirea Brăila 36 10 7 19 64-70 -6 37
17. CS Ştiinţa Miroslava 36 10 7 19 43-66 -23 37
18. ACS Foresta Suceava 36 10 3 23 35-92 -57 33
19. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 35 9 4 22 38-79 -41 31
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 35 6 2 27 19-81 -62 -50
Soluţie implementată de Tremend