ETAPE
 
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 10

Oct 31, 2020 11:00 AFC Ripensia Timișoara AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele Info
Oct 31, 2020 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 1 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Oct 31, 2020 11:00 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3 - 1 AFC Unirea 04 Slobozia Info
Oct 31, 2020 11:00 CSM Slatina 0 - 2 SCM Gloria Buzău Info
Oct 31, 2020 11:00 ACS Fotbal Comuna Recea 3 - 3 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Nov 1, 2020 11:30 AFC Farul Constanţa 1 - 1 CS Mioveni Info
Nov 3, 2020 17:00 U Craiova 1948 SA 0 - 0 CS Aerostar Bacău Info
Nov 11, 2020 14:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Nov 12, 2020 14:00 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 1 - 0 CS Concordia Chiajna Info
Nov 19, 2020 20:30 Fotbal Club Rapid 1 - 0 AS FC Universitatea Cluj Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 10

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 10

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 9 6 3 0 22-9 13 21
2. ACS ASU Politehnica Timișoara 10 5 4 1 11-7 4 19
3. FC Metaloglobus Bucureşti 9 5 3 1 11-4 7 18
4. AFC Farul Constanţa 9 5 2 2 13-9 4 17
5. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 9 5 2 2 13-9 4 17
6. SCM Gloria Buzău 10 4 3 3 12-9 3 15
7. Fotbal Club Rapid 8 5 0 3 14-14 0 15
8. FC Petrolul Ploieşti 9 4 2 3 16-8 8 14
9. AS FC Universitatea Cluj 9 4 2 3 9-6 3 14
10. CS Mioveni 9 3 4 2 7-4 3 13
11. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 9 4 1 4 17-16 1 13
12. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 9 3 2 4 10-10 0 11
13. AFC Unirea 04 Slobozia 9 3 2 4 11-13 -2 11
14. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 8 3 2 3 4-9 -5 11
15. CS Concordia Chiajna 9 2 3 4 13-12 1 9
16. AFC Ripensia Timișoara 8 3 0 5 7-17 -10 9
17. ACS Fotbal Comuna Recea 9 2 2 5 15-21 -6 8
18. CSM Slatina 9 2 1 6 7-13 -6 7
19. CS Aerostar Bacău 10 1 1 8 8-18 -10 4
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 9 1 1 7 6-18 -12 4
Soluţie implementată de Tremend