ETAPE
 
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 11

Nov 6, 2020 19:00 FC Petrolul Ploieşti 2 - 0 Fotbal Club Rapid Info
Nov 7, 2020 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 1 - 2 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu Info
Nov 7, 2020 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Nov 7, 2020 11:00 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Nov 7, 2020 11:00 CS Concordia Chiajna 0 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Nov 7, 2020 11:00 CS Mioveni 1 - 0 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița Info
Nov 7, 2020 12:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 0 - 0 U Craiova 1948 SA Info
Nov 18, 2020 14:00 SCM Gloria Buzău 2 - 0 ACS Fotbal Comuna Recea Info
Nov 18, 2020 14:00 AFC Unirea 04 Slobozia 0 - 3 CSM Slatina Info
Dec 2, 2020 16:45 AS FC Universitatea Cluj 0 - 3 AFC Farul Constanţa Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 11

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 11

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 10 6 4 0 22-9 13 22
2. AFC Farul Constanţa 10 6 2 2 16-9 7 20
3. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 10 6 2 2 15-10 5 20
4. ACS ASU Politehnica Timișoara 11 5 5 1 11-7 4 20
5. FC Metaloglobus Bucureşti 10 5 3 2 12-6 6 18
6. SCM Gloria Buzău 11 5 3 3 14-9 5 18
7. FC Petrolul Ploieşti 10 5 2 3 18-8 10 17
8. CS Mioveni 10 4 4 2 8-4 4 16
9. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 10 5 1 4 19-17 2 16
10. Fotbal Club Rapid 9 5 0 4 14-16 -2 15
11. AS FC Universitatea Cluj 10 4 2 4 9-9 0 14
12. AFC Ripensia Timișoara 9 4 0 5 8-17 -9 12
13. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 9 3 2 4 10-10 0 11
14. AFC Unirea 04 Slobozia 10 3 2 5 11-16 -5 11
15. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 9 3 2 4 4-10 -6 11
16. CSM Slatina 10 3 1 6 10-13 -3 10
17. CS Concordia Chiajna 10 2 3 5 13-13 0 9
18. ACS Fotbal Comuna Recea 10 2 2 6 15-23 -8 8
19. CS Aerostar Bacău 10 1 1 8 8-18 -10 4
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 10 1 1 8 7-20 -13 4
Soluţie implementată de Tremend