ETAPE
 
4
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 12

Nov 14, 2020 11:00 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 4 - 3 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Nov 14, 2020 11:00 CSM Slatina 1 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Nov 14, 2020 11:00 ACS Fotbal Comuna Recea 2 - 0 AFC Unirea 04 Slobozia Info
Nov 14, 2020 14:30 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 2 - 1 AS FC Universitatea Cluj Info
Nov 15, 2020 11:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1 - 0 CS Concordia Chiajna Info
Nov 15, 2020 14:30 Fotbal Club Rapid 2 - 1 AFC Farul Constanţa Info
Nov 15, 2020 19:00 U Craiova 1948 SA 1 - 1 SCM Gloria Buzău Info
Nov 16, 2020 19:30 FC Petrolul Ploieşti 1 - 4 CS Aerostar Bacău Info
Dec 1, 2020 16:45 AFC Dunărea 2005 Călăraşi AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele Info
Dec 2, 2020 14:00 AFC Ripensia Timișoara 0 - 3 CS Mioveni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 12

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 12

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 11 6 5 0 23-10 13 23
2. AFC Farul Constanţa 11 6 2 3 17-11 6 20
3. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 10 6 2 2 15-10 5 20
4. ACS ASU Politehnica Timișoara 11 5 5 1 11-7 4 20
5. CS Mioveni 11 5 4 2 11-4 7 19
6. SCM Gloria Buzău 12 5 4 3 15-10 5 19
7. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 11 6 1 4 23-20 3 19
8. FC Metaloglobus Bucureşti 11 5 3 3 12-7 5 18
9. Fotbal Club Rapid 10 6 0 4 16-17 -1 18
10. FC Petrolul Ploieşti 11 5 2 4 19-12 7 17
11. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 10 4 2 4 11-10 1 14
12. AS FC Universitatea Cluj 11 4 2 5 10-11 -1 14
13. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 10 4 2 4 6-11 -5 14
14. CSM Slatina 11 4 1 6 11-13 -2 13
15. AFC Ripensia Timișoara 10 4 0 6 8-20 -12 12
16. ACS Fotbal Comuna Recea 11 3 2 6 17-23 -6 11
17. AFC Unirea 04 Slobozia 11 3 2 6 11-18 -7 11
18. CS Concordia Chiajna 11 2 3 6 13-14 -1 9
19. CS Aerostar Bacău 11 2 1 8 12-19 -7 7
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 11 1 1 9 10-24 -14 4
Soluţie implementată de Tremend