ETAPE
 
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 13

Nov 21, 2020 11:00 AFC Unirea 04 Slobozia 0 - 0 U Craiova 1948 SA Info
Nov 21, 2020 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 2 - 0 ACS Fotbal Comuna Recea Info
Nov 21, 2020 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 - 1 CSM Slatina Info
Nov 21, 2020 11:00 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu Info
Nov 21, 2020 11:00 CS Concordia Chiajna 2 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Nov 21, 2020 11:00 CS Mioveni 1 - 1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Nov 21, 2020 11:00 AFC Farul Constanţa 1 - 0 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița Info
Nov 21, 2020 15:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 0 FC Petrolul Ploieşti Info
Nov 22, 2020 11:00 CS Aerostar Bacău 2 - 3 Fotbal Club Rapid Info
Dec 11, 2020 16:00 AS FC Universitatea Cluj 1 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 13

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 13

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 12 6 6 0 23-10 13 24
2. AFC Farul Constanţa 12 7 2 3 18-11 7 23
3. ACS ASU Politehnica Timișoara 12 6 5 1 12-7 5 23
4. FC Metaloglobus Bucureşti 12 6 3 3 14-7 7 21
5. Fotbal Club Rapid 11 7 0 4 19-19 0 21
6. CS Mioveni 12 5 5 2 12-5 7 20
7. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 11 6 2 3 16-12 4 20
8. SCM Gloria Buzău 12 5 4 3 15-10 5 19
9. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 11 6 1 4 23-20 3 19
10. FC Petrolul Ploieşti 12 5 2 5 19-13 6 17
11. AS FC Universitatea Cluj 12 5 2 5 11-11 0 17
12. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 11 4 3 4 12-11 1 15
13. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 11 4 2 5 6-12 -6 14
14. CSM Slatina 12 4 1 7 12-15 -3 13
15. CS Concordia Chiajna 12 3 3 6 15-15 0 12
16. AFC Unirea 04 Slobozia 12 3 3 6 11-18 -7 12
17. AFC Ripensia Timișoara 11 4 0 7 8-21 -13 12
18. ACS Fotbal Comuna Recea 12 3 2 7 17-25 -8 11
19. CS Aerostar Bacău 12 2 1 9 14-22 -8 7
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 12 2 1 9 12-25 -13 7
Soluţie implementată de Tremend