ETAPE
 
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 17

Feb 25, 2021 17:00 SCM Gloria Buzău 0 - 0 Fotbal Club Rapid Info
Feb 26, 2021 17:30 AS FC Universitatea Cluj 2 - 1 CSM Slatina Info
Feb 27, 2021 11:00 AFC Unirea 04 Slobozia 0 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Feb 27, 2021 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 3 - 0 CS Aerostar Bacău Info
Feb 27, 2021 11:00 CS Mioveni 1 - 1 ACS Fotbal Comuna Recea Info
Feb 27, 2021 11:00 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Feb 27, 2021 11:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Feb 28, 2021 11:30 AFC Farul Constanţa 1 - 0 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu Info
Feb 28, 2021 13:45 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0 - 4 FC Petrolul Ploieşti Info
Mar 2, 2021 17:30 CS Concordia Chiajna 0 - 0 U Craiova 1948 SA Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 17

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 17

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 15 8 7 0 27-12 15 31
2. ACS ASU Politehnica Timișoara 16 7 7 2 16-11 5 28
3. FC Petrolul Ploieşti 16 8 3 5 28-14 14 27
4. AFC Farul Constanţa 16 8 3 5 20-15 5 27
5. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 15 8 3 4 20-15 5 27
6. Fotbal Club Rapid 15 8 3 4 23-21 2 27
7. AS FC Universitatea Cluj 16 8 2 6 18-16 2 26
8. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 15 7 4 4 19-13 6 25
9. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 15 8 1 6 27-24 3 25
10. FC Metaloglobus Bucureşti 15 7 3 5 17-9 8 24
11. CS Mioveni 16 6 6 4 15-9 6 24
12. SCM Gloria Buzău 16 5 7 4 17-14 3 22
13. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 15 5 3 7 8-15 -7 18
14. CS Concordia Chiajna 16 4 5 7 18-18 0 17
15. AFC Ripensia Timișoara 15 5 2 8 12-26 -14 17
16. ACS Fotbal Comuna Recea 15 4 4 7 20-26 -6 16
17. AFC Unirea 04 Slobozia 15 4 4 7 13-21 -8 16
18. CSM Slatina 15 4 1 10 15-21 -6 13
19. CS Aerostar Bacău 16 2 3 11 17-30 -13 9
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 15 2 1 12 14-34 -20 7
Soluţie implementată de Tremend