ETAPE
 
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 18

Mar 6, 2021 11:00 CSM Slatina 1 - 1 AFC Farul Constanţa Info
Mar 6, 2021 11:00 FC Petrolul Ploieşti AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele Info
Mar 6, 2021 11:00 CS Aerostar Bacău 1 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Mar 6, 2021 11:00 SCM Gloria Buzău 2 - 0 AFC Unirea 04 Slobozia Info
Mar 6, 2021 12:00 Fotbal Club Rapid 1 - 3 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Mar 7, 2021 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 2 - 2 AFC Ripensia Timișoara Info
Mar 7, 2021 11:00 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 - 1 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița Info
Mar 7, 2021 13:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Mar 8, 2021 15:30 ACS Fotbal Comuna Recea 1 - 0 AS FC Universitatea Cluj Info
Mar 9, 2021 19:00 U Craiova 1948 SA 1 - 2 CS Mioveni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Clasament Etapa 18

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 18

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 16 8 7 1 28-14 14 31
2. ACS ASU Politehnica Timișoara 17 8 7 2 17-11 6 31
3. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 16 8 4 4 22-14 8 28
4. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 16 8 4 4 22-17 5 28
5. AFC Farul Constanţa 17 8 4 5 21-16 5 28
6. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 16 9 1 6 29-25 4 28
7. FC Petrolul Ploieşti 16 8 3 5 28-14 14 27
8. CS Mioveni 17 7 6 4 17-10 7 27
9. Fotbal Club Rapid 16 8 3 5 24-24 0 27
10. AS FC Universitatea Cluj 17 8 2 7 18-17 1 26
11. SCM Gloria Buzău 17 6 7 4 19-14 5 25
12. FC Metaloglobus Bucureşti 16 7 3 6 17-10 7 24
13. ACS Fotbal Comuna Recea 16 5 4 7 21-26 -5 19
14. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 16 5 3 8 9-17 -8 18
15. AFC Ripensia Timișoara 16 5 3 8 14-28 -14 18
16. CS Concordia Chiajna 16 4 5 7 18-18 0 17
17. AFC Unirea 04 Slobozia 16 4 4 8 13-23 -10 16
18. CSM Slatina 16 4 2 10 16-22 -6 14
19. CS Aerostar Bacău 17 2 4 11 18-31 -13 10
20. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 16 2 2 12 15-35 -20 8
Soluţie implementată de Tremend