ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 37

May 27, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) ACS FC Academica Clinceni Info
May 27, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
May 27, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
May 27, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
May 28, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR)   -   SC Juventus Bucureşti (B) Info
May 28, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV)   -   CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
May 28, 2017 11:00 CS Baloteşti (IF)   -   ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
May 28, 2017 12:30 CS Metalul Reşiţa SA (CS)   -   ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
May 28, 2017 18:00 CS Mioveni (AG)   -   CS Afumaţi (IF) Info
May 29, 2017 18:00 SC FC Braşov SA (BV)   -   CS Luceafărul Oradea (BH) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 37

Clasament Etapa 37

Clasament Etapa 37

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 32 25 3 4 71-18 53 78
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 32 20 7 5 60-28 32 67
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 33 20 5 8 62-30 32 65
4. CS Mioveni (AG) 32 17 7 8 49-26 23 58
5. SC FC Braşov SA (BV) 32 15 10 7 47-32 15 55
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 32 17 3 12 52-35 17 54
7. CS Afumaţi (IF) 32 15 5 12 51-34 17 50
8. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 32 14 8 10 46-40 6 50
9. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 32 14 6 12 42-34 8 48
10. CS Luceafărul Oradea (BH) 33 14 4 15 47-37 10 46
11. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 32 14 4 14 37-46 -9 46
12. ACS Foresta Suceava (SV) 32 12 5 15 49-62 -13 41
13. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 33 10 8 15 46-56 -10 38
14. ACS FC Academica Clinceni 33 11 5 17 46-68 -22 38
15. CS Baloteşti (IF) 32 10 6 16 40-53 -13 36
16. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 32 6 3 23 35-73 -38 21
17. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 32 4 6 22 16-64 -48 18
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 32 2 5 25 15-75 -60 1
Soluţie implementată de Tremend