ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 20

Dec 2, 2016 18:00 CS Mioveni (AG) 1 - 0 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Dec 3, 2016 11:00 ACS Berceni (IF) CS Baloteşti (IF) Info
Dec 3, 2016 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) CS Afumaţi (IF) Info
Dec 3, 2016 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 4 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Dec 3, 2016 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 2 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Dec 3, 2016 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Dec 3, 2016 12:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 3 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Dec 3, 2016 13:00 ACS FC Academica Clinceni 1 - 3 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Dec 3, 2016 14:30 SC FC Braşov SA (BV) 1 - 1 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
Dec 4, 2016 11:30 FC Chindia Târgovişte (DB) 2 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu două puncte prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017
Clasament Etapa 20

Clasament Etapa 26

Clasament Etapa 20

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 18 13 3 2 32-6 26 42
2. SC FC Braşov SA (BV) 18 11 5 2 30-15 15 38
3. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 18 11 3 4 34-21 13 36
4. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 18 10 5 3 30-16 14 35
5. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 18 10 4 4 28-16 12 34
6. CS Mioveni (AG) 18 10 4 4 23-12 11 34
7. FC Chindia Târgovişte (DB) 18 9 2 7 25-19 6 29
8. ACS Foresta Suceava (SV) 18 8 2 8 31-33 -2 26
9. CS Luceafărul Oradea (BH) 18 8 1 9 20-18 2 25
10. CS Afumaţi (IF) 17 7 3 7 22-19 3 24
11. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 18 7 2 9 17-24 -7 23
12. ACS FC Academica Clinceni 18 6 3 9 28-37 -9 21
13. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 18 5 5 8 19-26 -7 20
14. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 18 4 6 8 16-22 -6 18
15. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 18 4 4 10 21-34 -13 16
16. CS Baloteşti (IF) 17 2 4 11 16-34 -18 10
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 18 3 1 14 18-40 -22 10
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 18 2 5 11 15-33 -18 9
Soluţie implementată de Tremend