ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 26

Mar 25, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) 3 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Mar 25, 2017 11:00 CS Afumaţi (IF) 1 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Mar 25, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Mar 25, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Mar 25, 2017 11:00 CS Mioveni (AG) 3 - 0 CS Baloteşti (IF) Info
Mar 25, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) ACS Berceni (IF) Info
Mar 25, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 0 - 2 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Mar 25, 2017 11:30 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Mar 26, 2017 12:00 ACS FC Academica Clinceni 0 - 7 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Mar 27, 2017 19:00 SC FC Braşov SA (BV) 2 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 26

Clasament Etapa 37

Clasament Etapa 26

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 23 18 3 2 49-10 39 57
2. SC FC Braşov SA (BV) 24 14 6 4 40-21 19 48
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 23 14 5 4 41-22 19 47
4. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 23 14 3 6 43-25 18 45
5. CS Mioveni (AG) 24 13 5 6 33-18 15 44
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 23 13 2 8 37-24 13 41
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 23 12 5 6 34-23 11 41
8. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 23 8 7 8 30-32 -2 31
9. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 23 9 4 10 24-29 -5 31
10. CS Luceafărul Oradea (BH) 24 9 3 12 29-27 2 30
11. ACS Foresta Suceava (SV) 23 9 3 11 37-40 -3 30
12. CS Afumaţi (IF) 23 8 4 11 25-28 -3 28
13. ACS FC Academica Clinceni 23 8 3 12 34-49 -15 27
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 24 6 6 12 30-41 -11 24
15. CS Baloteşti (IF) 23 6 5 12 28-41 -13 23
16. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 23 4 6 13 16-37 -21 18
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 23 4 1 18 22-52 -30 13
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 23 2 5 16 15-48 -33 1
Soluţie implementată de Tremend