ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 27

Apr 1, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava (SV) 2 - 0 ACS FC Academica Clinceni Info
Apr 1, 2017 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 0 - 3 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) Info
Apr 1, 2017 11:00 FC Chindia Târgovişte (DB) 4 - 0 CS Metalul Reşiţa SA (CS) Info
Apr 1, 2017 11:00 ACS Berceni (IF) CS Mioveni (AG) Info
Apr 1, 2017 11:00 CS Baloteşti (IF) 2 - 2 SC FC Braşov SA (BV) Info
Apr 1, 2017 11:00 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) CS Şoimii Pâncota (AR) Info
Apr 1, 2017 11:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) 0 - 3 CS Afumaţi (IF) Info
Apr 1, 2017 12:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 3 SC Juventus Bucureşti (B) Info
Apr 2, 2017 11:00 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 0 - 0 CS Luceafărul Oradea (BH) Info
Apr 3, 2017 17:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 0 - 0 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
*Unirea Tărlungeni a fost exclusă din campionat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.05.2017
Clasament Etapa 27

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 27

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 24 19 3 2 52-11 41 60
2. SC FC Braşov SA (BV) 25 14 7 4 42-23 19 49
3. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 24 14 6 4 41-22 19 48
4. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 24 14 4 6 43-25 18 46
5. FC Chindia Târgovişte (DB) 24 14 2 8 41-24 17 44
6. CS Mioveni (AG) 24 13 5 6 33-18 15 44
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 24 12 5 7 35-26 9 41
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 24 10 4 10 27-29 -2 34
9. ACS Foresta Suceava (SV) 24 10 3 11 39-40 -1 33
10. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 24 8 8 8 30-32 -2 32
11. CS Luceafărul Oradea (BH) 25 9 4 12 29-27 2 31
12. CS Afumaţi (IF) 24 9 4 11 28-28 0 31
13. ACS FC Academica Clinceni 24 8 3 13 34-51 -17 27
14. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 24 6 6 12 30-41 -11 24
15. CS Baloteşti (IF) 24 6 6 12 30-43 -13 24
16. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 24 4 6 14 16-40 -24 18
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 24 4 1 19 22-56 -34 13
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 24 2 5 17 15-51 -36 1
Soluţie implementată de Tremend