ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 28

Apr 7, 2017 15:00 CS Mioveni (AG) 2 - 0 FC Chindia Târgovişte (DB) Info
Apr 8, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 4 - 1 ACS Foresta Suceava (SV) Info
Apr 8, 2017 11:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3 - 0 CS Unirea Tărlungeni (BV) Info
Apr 8, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea (BH) 4 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) Info
Apr 8, 2017 11:00 CS Şoimii Pâncota (AR) CS Baloteşti (IF) Info
Apr 8, 2017 11:00 SC FC Braşov SA (BV) ACS Berceni (IF) Info
Apr 8, 2017 11:00 CS Metalul Reşiţa SA (CS) 3 - 0 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) Info
Apr 8, 2017 12:00 CS Afumaţi (IF) 0 - 0 ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) Info
Apr 8, 2017 12:00 SC Juventus Bucureşti (B) 1 - 0 AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) Info
Apr 9, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 1 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* În şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică din 22.02.2017 s-a luat act de retragerea echipelor CSM Râmnicu Vâlcea şi Unirea Tărlungeni, iar acestea vor pierde la masa verde toate meciurile din retur
*Unirea Tărlungeni a fost sancţionată cu 10 puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 8.03.2017, 19.04.2017 şi 3.05.2017
Clasament Etapa 28

Clasament Etapa 35

Clasament Etapa 28

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. SC Juventus Bucureşti (B) 25 20 3 2 53-11 42 63
2. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 25 15 6 4 44-22 22 51
3. SC FC Braşov SA (BV) 25 14 7 4 42-23 19 49
4. ACS UTA Bătrâna Doamnă (AR) 25 14 5 6 43-25 18 47
5. CS Mioveni (AG) 25 14 5 6 35-18 17 47
6. FC Chindia Târgovişte (DB) 25 14 2 9 41-26 15 44
7. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 25 12 5 8 35-27 8 41
8. ACS Dacia Unirea Brăila (BR) 25 11 4 10 31-30 1 37
9. CS Luceafărul Oradea (BH) 26 10 4 12 33-28 5 34
10. ACS Foresta Suceava (SV) 25 10 3 12 40-44 -4 33
11. CS Afumaţi (IF) 25 9 5 11 28-28 0 32
12. AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL) 25 8 8 9 30-33 -3 32
13. ACS FC Academica Clinceni 25 9 3 13 35-51 -16 30
14. CS Baloteşti (IF) 24 6 6 12 30-43 -13 24
15. ACS ASU Politehnica Timișoara (TM) 25 6 6 13 31-45 -14 24
16. CSM Râmnicu Vâlcea (VL) 25 4 6 15 16-43 -27 18
17. CS Metalul Reşiţa SA (CS) 25 5 1 19 25-56 -31 16
18. CS Unirea Tărlungeni (BV) 25 2 5 18 15-54 -39 1
Soluţie implementată de Tremend