ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 8

Sep 16, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 2 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 1 CS Afumaţi Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 3 AFC Hermannstadt Info
Sep 16, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 2 - 0 CS Mioveni Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Sep 16, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 4 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Sep 16, 2017 12:30 ACS Dacia Unirea Brăila 3 - 1 Fotbal Club Argeş Info
Sep 16, 2017 16:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 2 CS Baloteşti Info
Sep 16, 2017 16:00 AFC UTA Arad 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Sep 18, 2017 18:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 8

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 8

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 8 7 0 1 15-5 10 21
2. AFC Ripensia Timișoara 8 5 2 1 30-8 22 17
3. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 8 5 2 1 18-9 9 17
4. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 8 5 1 2 13-9 4 16
5. AFC Chindia Târgovişte 8 4 2 2 22-6 16 14
6. ACS FC Academica Clinceni 8 4 2 2 14-11 3 14
7. CS Sportul Snagov SA 8 4 2 2 8-5 3 14
8. ACS ASU Politehnica Timișoara 8 4 1 3 11-12 -1 13
9. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 8 3 3 2 15-11 4 12
10. ACS Dacia Unirea Brăila 8 3 2 3 25-17 8 11
11. CS Mioveni 8 3 2 3 14-10 4 11
12. Fotbal Club Argeş 8 3 2 3 12-8 4 11
13. AFC UTA Arad 8 2 3 3 7-8 -1 9
14. FC Metaloglobus Bucureşti 8 2 2 4 8-11 -3 8
15. CS Afumaţi 8 2 2 4 5-9 -4 8
16. CS Baloteşti 8 1 3 4 7-12 -5 6
17. CS Luceafărul Oradea 8 1 2 5 10-16 -6 5
18. CS Ştiinţa Miroslava 8 1 1 6 10-29 -19 4
19. ACS Foresta Suceava 8 1 1 6 4-42 -38 4
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 8 2 1 5 5-15 -10 -59
Soluţie implementată de Tremend