ETAPE
 
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 15

Nov 4, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Mioveni 0 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Baloteşti 1 - 0 Fotbal Club Argeş Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Nov 4, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Nov 4, 2017 11:00 AFC UTA Arad 2 - 3 CS Luceafărul Oradea Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0 - 1 ACS Foresta Suceava Info
Nov 4, 2017 12:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Nov 4, 2017 14:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Nov 5, 2017 11:30 AFC Hermannstadt 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 15

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 15

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 15 11 2 2 30-11 19 35
2. AFC Hermannstadt 15 10 4 1 24-9 15 34
3. AFC Chindia Târgovişte 15 9 4 2 33-6 27 31
4. CS Afumaţi 15 8 3 4 17-11 6 27
5. ACS FC Academica Clinceni 15 7 5 3 22-18 4 26
6. ACS ASU Politehnica Timișoara 15 7 2 6 18-18 0 23
7. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 15 6 4 5 28-24 4 22
8. CS Mioveni 15 6 4 5 22-19 3 22
9. AFC Ripensia Timișoara 15 5 4 6 34-19 15 19
10. Fotbal Club Argeş 15 4 7 4 15-11 4 19
11. CS Sportul Snagov SA 15 5 4 6 11-11 0 19
12. FC Metaloglobus Bucureşti 15 5 4 6 17-18 -1 19
13. AFC UTA Arad 15 4 5 6 18-18 0 17
14. ACS Dacia Unirea Brăila 15 4 4 7 34-31 3 16
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 15 3 7 5 20-20 0 16
16. CS Baloteşti 15 3 5 7 18-27 -9 14
17. CS Luceafărul Oradea 15 3 4 8 20-27 -7 13
18. CS Ştiinţa Miroslava 15 3 3 9 15-42 -27 12
19. ACS Foresta Suceava 15 3 1 11 9-55 -46 10
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 15 5 2 8 12-22 -10 -53
Soluţie implementată de Tremend