ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 23

Mar 27, 2018 16:00 AFC Chindia Târgovişte 2 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Mar 28, 2018 15:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 3 AFC Ripensia Timișoara Info
Mar 28, 2018 15:00 AFC Hermannstadt 3 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Mar 28, 2018 15:00 ACS FC Academica Clinceni 3 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Mar 28, 2018 15:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 5 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Mar 28, 2018 15:00 Fotbal Club Argeş 0 - 2 ACS Foresta Suceava Info
Mar 28, 2018 15:00 ACS Dacia Unirea Brăila 1 - 1 CS Luceafărul Oradea Info
Mar 28, 2018 16:00 CS Baloteşti 1 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Mar 28, 2018 16:00 CS Afumaţi 1 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Mar 28, 2018 19:30 CS Mioveni 1 - 1 AFC UTA Arad Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 23

Clasament Etapa 31

Clasament Etapa 23

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 23 16 5 2 45-17 28 53
2. AFC Hermannstadt 23 15 7 1 38-10 28 52
3. AFC Chindia Târgovişte 23 14 6 3 48-13 35 48
4. CS Afumaţi 23 12 6 5 29-16 13 42
5. ACS FC Academica Clinceni 23 12 5 6 39-30 9 41
6. ACS ASU Politehnica Timișoara 23 12 3 8 35-25 10 39
7. Fotbal Club Argeş 23 10 7 6 31-20 11 37
8. CS Mioveni 23 8 7 8 35-31 4 31
9. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 23 9 4 10 38-43 -5 31
10. AFC Ripensia Timișoara 23 7 8 8 46-32 14 29
11. CS Sportul Snagov SA 23 7 7 9 18-21 -3 28
12. AFC UTA Arad 23 6 8 9 28-30 -2 26
13. ACS Foresta Suceava 23 8 2 13 22-61 -39 26
14. CS Luceafărul Oradea 23 6 7 10 35-39 -4 25
15. FC Metaloglobus Bucureşti 23 6 5 12 20-33 -13 23
16. CS Ştiinţa Miroslava 23 6 4 13 28-51 -23 22
17. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 23 4 9 10 29-40 -11 21
18. CS Baloteşti 23 5 5 13 26-48 -22 20
19. ACS Dacia Unirea Brăila 23 4 7 12 46-50 -4 19
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 23 6 2 15 19-45 -26 -46
Soluţie implementată de Tremend