ETAPE
 
 

Liga 3 - Meciurile Etapei 24

Apr 19, 2019 17:00 SC Fotbal Club FCSB SA 2 0 - 2 AFC Progresul 1944 Spartac Info
Apr 20, 2019 14:00 CS Afumaţi 1 - 1 Fotbal Club Rapid Info
Apr 20, 2019 17:00 ACSM Olteniţa 2 - 3 AS FC Agricola Borcea Info
Apr 20, 2019 17:00 CSO Bragadiru CS Tunari Info
Apr 20, 2019 17:00 CS Medgidia 2 - 3 AFC Unirea 04 Slobozia Info
Apr 20, 2019 17:00 CS Făurei 1 - 0 ACS Înainte Modelu Info
Apr 20, 2019 17:00 ACS Sportul Chiscani 2 - 1 CSA Axiopolis Sport Cernavodă Info
Apr 20, 2019 17:00 ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 0 - 3 SC Popeşti-Leordeni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CSO Bragadiru a fost sancţionată cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF Ilfov prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 03.10.2018
** ACS FC Delta Dobrogea a fost sancţionată cu scăderea a 80 de puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 19.12.2018, 9.01.2019, 16.01.2019, 23.01.2019, 30.01.2019, 6.02.2019, 13.02.2019, 27.02.2019 şi 20.03.2019
*** Ca urmare a retragerii din competiţie, ACS FC Delta Dobrogea Tulcea a fost sancţionată cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF Tulcea prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 06.03.2019
**** Ca urmare a neachitării datoriilor către foştii jucători, ACS FC Delta Dobrogea a fost sancţionată cu excluderea din toate competiţiile organizate sub egida FRF prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 06.03.2019, 13.03.2019, 20.03.2019 şi 03.04.2019
Clasament Etapa 24

Clasament Etapa 24

Clasament Etapa 24

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Fotbal Club Rapid 22 18 3 1 70-15 55 57
2. AFC Unirea 04 Slobozia 23 18 1 4 57-23 34 55
3. CS Afumaţi 22 15 4 3 58-19 39 49
4. AFC Progresul 1944 Spartac 23 15 3 5 49-24 25 48
5. SC Popeşti-Leordeni 23 12 3 8 40-29 11 39
6. ACS Înainte Modelu 23 11 3 9 36-36 0 36
7. CS Tunari 22 9 8 5 50-24 26 35
8. CSA Axiopolis Sport Cernavodă 23 6 8 9 26-38 -12 26
9. CS Făurei 22 7 5 10 24-47 -23 26
10. AS FC Agricola Borcea 22 8 1 13 35-63 -28 25
11. ACS Sportul Chiscani 22 6 4 12 39-43 -4 22
12. CS Medgidia 22 6 4 12 24-50 -26 22
13. SC Fotbal Club FCSB SA 2 22 6 2 14 39-51 -12 20
14. ACSM Olteniţa 22 4 5 13 21-45 -24 17
15. ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 23 0 0 23 4-65 -61 -80
Soluţie implementată de Tremend